Οικοσελίδα         Επικοινωνία

             

 

ΑΓΩΝΕΣ

 

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2016-2017

 

Παγκύπριοι Αγώνες Εφήβων Νεανίδων

 

Παίδιου Χριστονύμφη, Γ6    1η θέση στο Άλμα εις Μήκος (5,35μ.)

 

Παγκύπριοι Αγώνες Κολύμβησης

(12 - 13/11/2016)

 Μέλανη Τρομπούκη, Β1 200μ. πεταλούδα  -   Χάλκινο Μετάλλιο

Παγκύπριο Ρεκόρ 200μ. 2:39:84 – Παγκορασίδων Β

 

Αποτελέσματα Επαρχιακών Αγώνων Δρόμου σε Ανώμαλο έδαφος

(13/12/2016)

 

 

- Η Ομάδα Θηλέων κατέλαβε την 3η θέση στο ομαδικό.

 

 

Ομάδα Θηλέων:

 

Παίδιου Χριστονύμφη   
Παπαχαραλάμπους Κάλια
Παπαπέτρου Άντρια
Παντελή Ελένη
Τσιαμπάρτα Αλεξάνδρα

- Στους παγκύπριους αγώνες προκρίνονται ο Σιήκκης Αντρέας, η Παίδιου Χριστονύμφη και η Παπαχαραλάμπυς Κάλια.

 

 

 

Παγκύπριοι Αγώνες Κολύμβησης

(01/02/2017)

  

Μέλανη Τρομπούκη, Β1 200μ. πεταλούδα -1η θέση
Θεόδουλος Κάππελλου, Γ1 200μ. ελεύθερο – 3η θέση
Χρυστάλλα Κυριάκου, Α4  50μ.  ελεύθερο - 4η θέση
Θεοδώρα Σοφοκλέους, Γ1 100μ. ελέυθερο – 4η θέση

 

 

Σχολικό Πρωτάθλημα Αθλοπαιδιών

 

Καλαθοσφαίριση Θηλέων

Καλαθοσφαίριση Αρρένων

Πετοσφαίριση Θηλέων

Πετοσφαίριση Αρρένων

 

4ο Παγκύπριο Πρωτάθλημα M.M.A

 

Χριστίνα Φικάρδου, Γ2 Χρυσό Μετάλλιο στην κατηγορία 55kg

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ

14 - 15/3/2017

 

πατήστε εδώ

 

 

 

 

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Πάλης

Μάρτιος 2017

 

Ο μαθητής του σχολείου μας Αλκιβιάδους Μάριος του Γ5, που αγωνίζεται στο άθλημα της πάλης, κατέλαβε την 1η θέση στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Πάλης στην κατηγορία των 59kg.   

 

 

2ND INTERNATIONAL THAI MARTIAL ARTS GAMES & FESTIVAL 2017

ΔΙΕΘΝΕΣ ΣΤΑΔΙΟ ΜΠΑΝΓΚΟΚ, ΤΑΪΛΑΝΔΗ

12 – 17 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017

 

 Κυριάκος Χριστοδούλου, Α5   Χρυσό Μετάλλιο (κατηγορία των 48Kg)

 

 

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ

27/4/2017

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

 
 
 

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2015-2016

 

Αποτελέσματα Περιφερειακών Αγώνων Δρόμου σε Ανώμαλο έδαφος (16/12/2015)

 

- Ο Σιήκκης Ανδρέας του Β΄2 πήρε την 4η θέση και προκρίθηκηε στου   Παγκύπριους Αγώνες που θα γίνουν στις 12/01/2016 στο Αθλητικό Κέντρο Αγίας Νάπας.

- Οι πιο κάτω μαθητές πήραν την 2η θέση στην ομαδική βαθμολογία του δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος και προκρίθηκαν στους Παγκύπριους Αγώνες που θα γίνουν στις 12/01/2016 στο Αθλητικό Κέντρο Αγίας Νάπας.

 

1. Παίδιου Χριστονύμφη

Β΄6

2. Σοφοκλέους Θεοδώρα

Β΄1

3. Σαμάρα Ειρήνη

Β΄5

4. Τσιαμπάρτα Αλεξάνδρα Γεωργίου

Β΄2

5. Παπαπέτρου Άντρια

Β΄7

6. Τρομπούκη Μέλανη

Α΄1

 

 
ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

(17/02/2016)

 

Αποτελέσματα

Α/Α ΟΝΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗ ΤΜΗΜΑ ΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
1 Τρομπούκη Μέλανη Α1 Ελεύθερο 400μ. μικτό 2η Θέση
2 Κάππελλος Θεόδουλος Β1 Ελεύθερο 50μ. 5η Θέση
3 Πάγώνη Δημήτρης Γ5 Ελεύθερο 50μ. 8η Θέση

 

 

Σχολικό Πρωτάθλημα Αθλοπαιδιών

 

Καλαθοσφαίριση Θηλέων

Καλαθοσφαίριση Αρρένων

Πετοσφαίριση Θηλέων

Πετοσφαίριση Αρρένων

 

Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης, Αγώνες Καράτε

10 Οκτωβρίου 2015

Η μαθήτρια του σχολείου μας Παπαπέτρου Άντρια του Β7, κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία U14 Kumite Female - 47 Kg στο Καράτε, στους Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης.

 

Ο μαθητής του σχολείου μας Γιώργος Χριστάκη του Β5, κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία U13 Kumite Male - 45Kg στο Καράτε, στους Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης.

 

Η μαθήτρια του σχολείου μας Ευαγγελία Καγιά του Α7, κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία U13 Kumite Female  +47Kg στο Καράτε, στους Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης.

 

 

 Παγκύπριο Κύπελλο Ανάπτυξης

17 Οκτωβρίου 2015

 

Η μαθήτρια του σχολείου μας Ττοφή Μαρία της Β5, αθλήτρια της Ενόργανης Αγωνιστικής Γυμναστικής της Επαρχιακής Επιτροπής/του Σωματείου Βύρων Λάρνακας κέρδισε στο Παγκύπριο Κύπελλο Ανάπτυξης τις πιο κάτω θέσεις:

1η θέση – Άλμα Ίππου

3η θέση  -  Δοκό

 

Αποτελέσματα Περιφερειακών Αγώνων Στίβου

17 Μαρτίου 2016

Πατήστε εδώ

 

Διασωματικά Πρωταθλήματα Ομοσπονδίας

12 Απριλίου 2016

 

Ο μαθητής του σχολείου μας Αλκιβιάδους Μάριος του Β5, που αγωνίζεται στο άθλημα της πάλης, κατέλαβε την 3η θέση στους Παμπαίδες στην κατηγορία των 59 κιλών.

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ

14 Απριλίου 2016

Λεμεσός, Τσίρειο και Τριτοφτίδειο Στάδιο, Γ.Σ.Ο

 

Ο μαθητής του σχολείου μας Κοντονικόλας Οδυσσέας του Γ1 κατέλαβε την 1η  θέση στο αγώνισμα 100μ με εμπόδια στους Παγκύπριους Αγώνες Στίβου.

 

 

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

 ΘΗΛΕΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

19 Μαϊου 2016

 

 
 

 

 

 

 

 

ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2014-2015

 

Ομάδες Αθλοπαιδιών Σχολείου

Πρόγραμμα και Αποτελέσματα

2η Θέση στους Περιφερειακούς Αγώνες Καλαθοσφαίρισης Θηλέων 

3η Θέση στους Περιφερειακούς Αγώνες Καλαθοσφαίρισης Αρρένων 

 

Ομάδα Πετόσφαιρας Θηλέων Ομάδα Πετόσφαιρας Αρρένων
Ομάδα Καλαθόσφαιρας Θηλεών Ομάδα Καλαθόσφαιρας Αρρένων

Συμμετοχές και Διακρίσεις σε Αγωνίσματα

2014-2015

Παγκύπριοι Αγώνες Taekwondo(3/6/2015) 

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Στίβου κάτω των 15 ετών(22-23/5/2015)

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΙ ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ(6/4/2015)

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων(4/4/2015)

Αποτελέσματα περιφερ. αγώνων στίβου(13/3/2015-16/3/2015)

Παγκύπριοι Μαθητικοί Αγώνες Κολύμβησης (3/2/2015)

Περιφερειακοί Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (16/12/2014)

Παγκύπρια Πρωταθλήματα Κολύμβησης Παμπαίδων/Παγκορασίδων

Ενδοσχολικός Ανώμαλος Δρόμος και Αποτελέσματα(11/11/2014)

Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ανσαμπλ(8/11/2014)

Παγκύπριο Κύπελλο Ανάπτυξης Ενόργανης Αγωνιστικής Γυμναστικής(1/11/2014) 

Αγώνες Καράτε Μικρών Κρατών Ευρώπης(19/9/2014-21/9/2014)